Wood Fragment
CG2017-3-42.6
From: Oceania (uncertain)
Curatorial Section: Oceanian
| Object Number | CG2017-3-42.6 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Oceania (uncertain) |
| Section | Oceanian |
| Materials | Wood |
| Description | Flat piece of light weight wood with arrow point at top, one "leg" at bottom. "Figure eight" hole cut-out in middle, one third of the way down. Writing (Indonesian?) on one face. |
| Length | 23.2 cm |
| Width | 5 cm |
| Thickness | 0.5 cm |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.


