| Native Name | Baho Box |
| Object Number | 45-15-1226A |
| Current Location | Collections Storage |
| Culture | Hopi |
| Provenience | Arizona |
| Culture Area | Southwest Culture Area |
| Section | American |
| Materials | Wood | Leather | Fiber |
| Description | Box for Holding Prayer Sticks |
| Length | 45 cm |
| Width | 6 cm |
| Credit Line | Purchased from Mrs. Owen Stephens, 1945 |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.

