Pipe Cleaner
CG2017-3-51.26
From: Philippine Islands | Northern Luzon
Curatorial Section: Oceanian
| Object Number | CG2017-3-51.26 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Philippine Islands | Northern Luzon |
| Section | Oceanian |
| Materials | Metal |
| Description | Pipe cleaner and chain from a metal tobacco pipe. |
| Length | 7.6 cm |
| Width | 0.4 cm |
| Thickness | 0.2 cm |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.