Awl (uncertain)
CG2017-3-51.24
From: Philippine Islands (uncertain)
Curatorial Section: Oceanian
| Object Number | CG2017-3-51.24 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Philippine Islands (uncertain) |
| Section | Oceanian |
| Materials | Metal |
| Description | Awl? Small iron tool with a flat grip, straight needle-like point. |
| Length | 13.9 cm |
| Width | 1.4 cm |
| Thickness | 0.3 cm |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.