| Object Number | NA9243A |
| Current Location | Collections Storage |
| Culture | Apache (uncertain) |
| Provenience | North America |
| Culture Area | Southwest Culture Area |
| Section | American |
| Materials | Hide | Glass | Tin |
| Description | Brown |
| Length | 25 cm |
| Width | 10 cm |
| Credit Line | Received from various sources, pre-1929 |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.




