| Native Name | Ho-Gan-Na-Nah |
| Object Number | 38769A |
| Current Location | Collections Storage |
| Culture | Hopi |
| Provenience | Arizona | Mishongnovi |
| Culture Area | Southwest Culture Area |
| Section | American |
| Materials | Fiber |
| Technique | Knitted |
| Description | Man's Navy |
| Length | 41.2 cm |
| Width | 14.3 cm |
| Credit Line | Wanamaker Expedition to the Southwest, R. Stewart Culin, 1901 |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.

