Sherd
29-79-261A
From: Arizona | Little Colorado Area
Curatorial Section: American
| Object Number | 29-79-261A |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Arizona | Little Colorado Area |
| Culture Area | Southwest Culture Area |
| Section | American |
| Materials | Clay |
| Description | Small Red Ware sherd, white slip visible on one side. |
| Length | 1.9 cm |
| Width | 1.4 cm |
| Credit Line | Wanamaker Expedition to the Southwest 1901; R. Stewart Culin, 1901 |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.

