| Object Number | 35-19-33A |
| Current Location | Collections Storage |
| Culture | Pueblo | Zuni |
| Provenience | Arizona |
| Culture Area | Southwest Culture Area |
| Section | American |
| Materials | Clay | Pigment |
| Description | Polychrome ware; black and red on white, curved wide line exterior decoration. Buff paste. |
| Length | 6.5 cm |
| Width | 5.5 cm |
| Credit Line | Gift of Richard F. Warren, 1935 |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.

