Pipe
2018-11-5
From: Democratic Republic of the Congo
Curatorial Section: African
| Object Number | 2018-11-5 |
| Current Location | Collections Storage |
| Culture | Binji (uncertain) |
| Provenience | Democratic Republic of the Congo |
| Section | African |
| Materials | Wood |
| Height | 12 cm |
| Length | 42.7 cm |
| Width | 6.9 cm |
| Credit Line | Gift of Carole and Neal Gordon, 2018 |
| Other Number | 1334 - Other Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.




