Cup
2018-11-4
From: Democratic Republic of the Congo
Curatorial Section: African
| Object Number | 2018-11-4 |
| Current Location | Collections Storage |
| Culture | Pende |
| Provenience | Democratic Republic of the Congo |
| Section | African |
| Materials | Wood |
| Height | 8 cm |
| Length | 11.5 cm |
| Width | 5.2 cm |
| Credit Line | Gift of Carole and Neal Gordon, 2018 |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.




