| Object Number | 2018-11-2 |
| Current Location | Collections Storage |
| Culture | Bassa |
| Provenience | Liberia |
| Section | African |
| Materials | Wood | Cloth | Pigment | Thread |
| Height | 25.5 cm |
| Width | 14 cm |
| Depth | 9.3 cm |
| Credit Line | Gift of Carole and Neal Gordon, 2018 |
| Other Number | AF404 - Dealer's Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.




