| Object Title | 高僧和讚 |
| Object Number | 29-96-761 |
| Current Location | Collections Storage |
| Culture | Japanese | Buddhist |
| Provenience | Japan |
| Section | Asian |
| Materials | Paper |
| Inscription Language | Japanese Language |
| Description | Book associated with family Butsudan. See 29-96-741. |
| Length | 18 cm |
| Width | 12.8 cm |
| Thickness | 9.5 cm |
| Credit Line | Bequest of Maxwell Sommerville, 1904 |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.




