| Object Number | 19432 |
| Current Location | Collections Storage |
| Culture | Zulu |
| Provenience | South Africa |
| Section | African |
| Materials | Fiber |
| Description | Like AF3701. Unfinished. |
| Height | 4.3 cm |
| Length | 4.5 cm |
| Depth | 5.2 cm |
| Outside Diameter | 5.3 cm |
| Credit Line | Gift of George L. Farnum and John Edward Farnum, 1898 |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.




