| Object Number | 95-20-263D |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Greece |
| Section | Mediterranean |
| Materials | Marble (Stone) |
| Description | Buff colored marble. No finished surfaces. |
| Length | 4.3 cm |
| Width | 2.7 cm |
| Thickness | 0.8 cm |
| Credit Line | Gift of Mrs. William N. Bates, Jr., 1995 |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.



