| Object Number | CG2017-7-2001 |
| Current Location | Collections Storage |
| Culture Area | Southwest Culture Area |
| Section | American |
| Materials | Stone |
| Description | Flat mano stone made of porous, pitted rock. |
| Length | 22 cm |
| Width | 11.5 cm |
| Thickness | 2.3 cm |
| Other Number | 29-44-232 incorrect - Other Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.

