Paddle (uncertain)
Mortar (uncertain)
CG2017-7-1995
Curatorial Section: American
| Object Number | CG2017-7-1995 |
| Current Location | Collections Storage |
| Section | American |
| Materials | Stone |
| Description | Stone paddle with a short handle and a longer flattened portion. |
| Height | 4 cm |
| Length | 74 cm |
| Width | 22.5 cm |
| Other Number | BCES 2361 (tag) - Other Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.