Mortar (uncertain)
CG2017-7-1994
Curatorial Section: American
| Object Number | CG2017-7-1994 |
| Current Location | Collections Storage |
| Section | American |
| Materials | Stone |
| Description | Large stone with a wide depression on one surface. Possibly a mortar. |
| Height | 13 cm |
| Length | 45 cm |
| Width | 29 cm |
| Other Number | H-38 - Other Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.