Stone
CG2017-7-1787
Curatorial Section: American
| Object Number | CG2017-7-1787 |
| Current Location | Collections Storage |
| Section | American |
| Materials | Stone |
| Description | Irregularly shaped stone with rough edges and a flat surface. |
| Height | 8.5 cm |
| Length | 54 cm |
| Width | 43 cm |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.