Spearhead
42-25-295
From: Australia | Western Australia | Scottsbrook
Curatorial Section: Oceanian
| Object Number | 42-25-295 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Australia | Western Australia | Scottsbrook |
| Section | Oceanian |
| Materials | Agate |
| Description | Agate? |
| Length | 7.4 cm |
| Width | 6.6 cm |
| Thickness | 1.2 cm |
| Credit Line | Gift of Daniel Sutherland Davidson, 1942 |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.


