| Object Number | 42-30-70A |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | New Mexico |
| Culture Area | Southwest Culture Area |
| Section | American |
| Materials | Obsidian |
| Description | Flake, ends broken. |
| Length | 6.5 cm |
| Width | 1.7 cm |
| Credit Line | Gift of Mrs. Morgan Wing on behalf of the Estate of Florence C. Whitney, 1942 |
| Other Number | 498 - Collector Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.

