Sherd
CG2017-7-906
From: Holland (uncertain)
Curatorial Section: American
| Object Number | CG2017-7-906 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Holland (uncertain) |
| Section | American |
| Materials | Ceramic |
| Description | Irregular, triangular shaped sherd. Has #L.96 painted on exterior. |
| Height | 12 cm |
| Length | 14 cm |
| Width | 17 cm |
| Other Number | L.96 - Other Number | No Number 4 - Other Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.