Architectural Relief
CG2017-7-676
Curatorial Section: American
| Object Number | CG2017-7-676 |
| Current Location | Collections Storage |
| Section | American |
| Materials | Stone |
| Description | Pyramid shaped stone, likely to be inserted into a wall, with a swirl, X, and M, in relief on the face. See notes. |
| Height | 16 cm |
| Length | 20 cm |
| Width | 19 cm |
| Other Number | unknown - ANSP Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.