Weight (uncertain)
2017-23-159
From: Colombia
Curatorial Section: American
| Object Number | 2017-23-159 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Colombia |
| Culture Area | Circum-Caribbean |
| Section | American |
| Materials | Metal |
| Description | Ovoid mass of metal. Flat at one side. |
| Length | 3 cm |
| Width | 1.7 cm |
| Depth | 1.6 cm |
| Credit Line | Gift of Lewis Heafitz and the Heafitz family, 2017 |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.




