| Object Number | 2017-23-157 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Colombia |
| Culture Area | Circum-Caribbean |
| Section | American |
| Materials | Animal Shell |
| Description | Fossil shell, nautilus. |
| Length | 4.7 cm |
| Width | 4.2 cm |
| Depth | 1.5 cm |
| Credit Line | Gift of Lewis Heafitz and the Heafitz family, 2017 |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.




