Dipper
CG2017-3-40.16
From: Insular Southeast Asia
Curatorial Section: Oceanian
| Object Number | CG2017-3-40.16 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Insular Southeast Asia |
| Section | Oceanian |
| Materials | Metal |
| Description | Tiny metal dipper with small bowl, end of handle bent at right angle. |
| Length | 10.9 cm |
| Width | 2.7 cm |
| Thickness | 1.6 cm |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.



