Tool
Chisel (uncertain)
CG2017-3-40.7
From: Insular Southeast Asia
Curatorial Section: Oceanian
| Object Number | CG2017-3-40.7 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Insular Southeast Asia |
| Section | Oceanian |
| Materials | Metal |
| Description | Iron tool head with flat squared-off blade, sides of base bent in. |
| Length | 12.5 cm |
| Width | 4.3 cm |
| Thickness | 1.2 cm |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.




