| Object Number | CG2017-3-40.6 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Borneo (uncertain) |
| Section | Oceanian |
| Materials | Metal |
| Description | Flat, flared iron tool head with curved blade, long tang. Axe? |
| Length | 20.7 cm |
| Width | 4.9 cm |
| Thickness | 1.2 cm |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.




