| Object Number | 98-20-2 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Greece (uncertain) |
| Period | Hellenistic |
| Section | Mediterranean |
| Materials | Ceramic |
| Description | Orange ware; flat base; squat bowl with attached spout |
| Height | 3 cm |
| Length | 8 cm |
| Width | 5.4 cm |
| Credit Line | Gift of Angelo Manos Koumarianos, 1998 |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.


