| Object Number | 88-16-133 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Asia |
| Section | Asian |
| Materials | Velvet | Gold Thread |
| Description | Black velvet with gold thread design on top and sides. Segmented into 6 pieces at top. |
| Height | 10 cm |
| Length | 24 cm |
| Width | 19 cm |
| Credit Line | Received from various sources, pre-1988 |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.



