| Native Name | Pia |
| Object Number | 65-10-154 |
| Current Location | Collections Storage |
| Culture | Cashinahua |
| Provenience | Peru | Rio Curanja |
| Culture Area | Amazonia |
| Section | American |
| Materials | Feather | Pigment | Wood |
| Description | Same as 65-10-152; part of underside of point red, part black. Maker: Masa (M) |
| Length | 155 cm |
| Width | 3.3 cm |
| Outside Diameter | 1.4 cm |
| Credit Line | Purchased from Kenneth M. Kensinger, 1965 |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.

