Stirrup
NA3842B
From: United States of America
Curatorial Section: American
| Object Number | NA3842B |
| Current Location | Collections Storage |
| Culture | Crow (Culture) |
| Provenience | United States of America |
| Culture Area | Great Plains Culture Area |
| Section | American |
| Description | Probably associated with Woman's saddles NA3337 or NA3839 |
| Height | 15 cm |
| Length | 17.3 cm |
| Width | 14 cm |
| Credit Line | Exchange with E. W. Lenders, 1908 |
| Other Number | 595 - Gordon Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.




