Antler
35-21-348A
From: North America | United States of America | Alaska | Lower Yukon River Valley | Holy Cross | Frank Fox's Place
Curatorial Section: American
| Object Number | 35-21-348A |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | North America | United States of America | Alaska | Lower Yukon River Valley | Holy Cross | Frank Fox's Place |
| Culture Area | Arctic Culture Area |
| Section | American |
| Materials | Antler |
| Technique | Cut |
| Length | 35.5 cm |
| Width | 1.8 cm |
| Credit Line | Yukon Expedition, Frederica de Laguna, 1935 |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.