| Object Number | CG2017-9-321 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Europe |
| Section | European |
| Materials | Stone |
| Description | Large brown hand axe. |
| Length | 17 cm |
| Width | 14 cm |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.
| Object Number | CG2017-9-321 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Europe |
| Section | European |
| Materials | Stone |
| Description | Large brown hand axe. |
| Length | 17 cm |
| Width | 14 cm |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.