| Object Number | 87-16-296 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | France | Dordogne |
| Section | European |
| Materials | Stone |
| Description | Translucent brown stone. "Couze Mag 6" written in pencil. |
| Length | 5.5 cm |
| Width | 3.3 cm |
| Credit Line | Gift of University of Pennsylvania, Department of Anthropology, 1987 |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.


