| Object Number | CG2017-9-105 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Europe |
| Section | European |
| Materials | Ceramic |
| Description | Black rim sherd, with insiced decoration on the exterior. |
| Length | 6.5 cm |
| Width | 4.5 cm |
| Other Number | 15 in red - Other Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.



