Toggle (uncertain)
Ornament (uncertain)
CG2017-9-5
From: Europe (uncertain)
Curatorial Section: European
| Object Number | CG2017-9-5 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Europe (uncertain) |
| Section | European |
| Materials | Bone |
| Description | Bone toggle, hole in the middle where something could have been set in. |
| Height | 1 cm |
| Length | 2.8 cm |
| Width | 2.7 cm |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.



