Lamp
CG2017-7-22
From: Alaska (uncertain)
Curatorial Section: American
| Object Number | CG2017-7-22 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Alaska (uncertain) |
| Section | American |
| Materials | Stone |
| Description | Rectangular stone container with one side broken. Notes states, "(6) ? Rectangular shaped container." and "Found on 4I2." |
| Height | 6.99 cm |
| Length | 21.59 cm |
| Width | 12.7 cm |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.