Lamp
CG2017-7-20
From: Alaska (uncertain)
Curatorial Section: American
| Object Number | CG2017-7-20 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Alaska (uncertain) |
| Section | American |
| Materials | Stone |
| Description | Small, very thick, mostly square stone lamp with barely a basin. Note states, "(3) Lamp." |
| Height | 7.94 cm |
| Length | 18.89 cm |
| Width | 16.51 cm |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.