| Object Number | 2017-20-3 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Egypt |
| Section | Egyptian |
| Materials | Human Remains |
| Description | Mummified individual with wrappings separated down to waist. |
| Height | 189 cm |
| Width | 43.5 cm |
| Depth | 28.3 cm |
| Credit Line | Gift of The Academy of Natural Sciences of Drexel University, 2017 |
| Other Number | unknown - ANSP Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.




