| Object Number | AF2030A |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Egyptian Sudan |
| Section | African |
| Materials | Fiber |
| Description | Similar to AF2029, but smaller. |
| Height | 6.2 cm |
| Outside Diameter | 9.7 cm |
| Credit Line | Received from various sources, pre-1929 |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.



