| Object Number | AF4092A |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Sudan |
| Section | African |
| Materials | Copper |
| Description | European form; of hammered copper. |
| Height | 20 cm |
| Width | 29 cm |
| Credit Line | Purchased from W. O. Oldman, 1912 |
| Other Number | 15946 - Dealer's Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.



