| Object Number | 87-16-274 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Europe (uncertain) |
| Section | European |
| Materials | Stone |
| Description | Grey/brown stone, two edges are smooth, the other two are rounded. "1132" (uncertain - crossed out), "Made by Aldrich in St. Leon" and "Discard" are written on the back of the stone in black ink. |
| Height | 3.75 cm |
| Length | 8 cm |
| Width | 5.5 cm |
| Credit Line | Gift of University of Pennsylvania, Department of Anthropology, 1987 |
| Other Number | 1132 - Anthropology Department |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.


