| Object Number | 29-201-603A |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Morocco |
| Section | African |
| Materials | Wood |
| Description | Wooden. |
| Height | 6.5 cm |
| Length | 23 cm |
| Width | 10.3 cm |
| Credit Line | Williams Moroccan Expedition; Talcott Williams and Sophia Wells Royce Williams, 1898 |
| Other Number | T.W.491 - Collector Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.




