| Object Number | 29-201-610A |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Morocco |
| Section | African |
| Materials | Iron |
| Description | Iron. Lock probably incomplete. |
| Length | 10.8 cm |
| Width | 8 cm |
| Credit Line | Williams Moroccan Expedition; Talcott Williams and Sophia Wells Royce Williams, 1898 |
| Other Number | T.W.213 - Collector Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.



