| Object Number | 30-35-2B |
| Current Location | Collections Storage |
| Culture | Fula |
| Provenience | Guinea |
| Culture Area | West Africa |
| Section | African |
| Materials | Wood | Skin |
| Description | Bow. |
| Height | 2.5 cm |
| Length | 34 cm |
| Width | 10 cm |
| Credit Line | Purchased from J. L. Buck, 1930 |
| Other Number | C-452 - Seder Number | 18 - Other Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.
