| Object Number | CG2017-6-199 |
| Current Location | Collections Storage |
| Section | Mediterranean |
| Materials | Bronze |
| Description | Semicircle-shaped statue base. One edge is flat and the other is curved. Base has two original holes to secure the statue and 8 additional holes that are possible drill marks. May belong tostatue MS3524. |
| Height | 5.3 cm |
| Length | 45.5 cm |
| Width | 35.5 cm |
| Other Number | MS3524 - Other Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.




