| Object Number | CG2017-6-188 |
| Current Location | Collections Storage |
| Section | Mediterranean |
| Materials | Bronze |
| Description | Bronze reproduction of a sculpture of Venus. Possibly a reproduction of the Venus sculpture by Christophe-Gabriel Allegrain. |
| Height | 83 cm |
| Width | 26 cm |
| Depth | 26 cm |
| Other Number | 21802 uncertain - Original Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.




