| Object Number | 31-45-31A |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Zaire |
| Section | African |
| Materials | Fiber |
| Technique | Basketry | Coiled |
| Description | Nearly cylindrical, with lid. Coiled. |
| Height | 9.5 cm |
| Outside Diameter | 5.5 cm |
| Credit Line | Gift of Mrs. John W. Brock, 1931 |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.




