| Object Number | AF3561A |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Zanzibar |
| Section | African |
| Materials | Horn (animal part) | Leather | Iron |
| Description | Large horn with wooden stopper and with wooden plug in base. |
| Length | 40 cm |
| Width | 9 cm |
| Credit Line | Purchased from W. O. Oldman, 1912 |
| Other Number | 14399 - Dealer's Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.




