| Object Number | AF1999A |
| Current Location | Collections Storage |
| Culture | Yoruba | Gelede |
| Provenience | Nigeria |
| Section | African |
| Materials | Wood |
| Description | Wooden mask colored red and yellow with black dots. |
| Height | 57 cm |
| Width | 39 cm |
| Credit Line | Received from various sources, pre-1929 |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.
